O NAS

HELIOS TOURS PELOPONEZ – wycieczki po polsku

To my Ewelina i Darek – para miłośników Grecji, którzy zakochali się w sobie w Grecji 🙂 Jesteśmy strasznymi łasuchami, szczególnie, gdy zasiądziemy w greckiej tawernie. Uwielbiamy prostotę tutejszej kuchni, owoce morza, oliwki, sery i wytrawne wina. Chrupiący chleb, świeża oliwa i soczyste pomidory, oraz słońce świecące nad naszymi głowami to jest to, co jest nam potrzebne do szczęścia.

Z miłości do słońca, które w Grecji świeci większą część roku, postanowiliśmy się tutaj przeprowadzić i realizować nasze wspólne marzenia. W ten sposób na Peloponezie powstało HELIOS TOURS – wycieczki po polsku.

Do tej pory mieszkaliśmy i pracowaliśmy na Zakynthos i Rodos, poznaliśmy także inne wyspy, m.in. Symi, Chalki, Kos, Nisyros, Patmos, Kalamos, Kefalonię, ale to Zachodni Peloponez skradł nasze serca i czujemy, że znaleźliśmy nasze miejsce na ziemi.

Każdego dnia wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że na Peloponezie bije serce prawdziwej Grecji. To tutaj był drugi po Wyspie Rodos, główny region kultu boga słońca Heliosa. Tak jak Helios nie ustajemy w naszych wędrówkach, od rana do wieczora zmierzamy po pięknej Elladzie w poszukiwaniu magicznych zakątków.

Naszym hobby są podróże, szczególnie te po niezwykłym Peloponezie i wszystko co z nim związane. Zjeżdżamy Grecję wzdłuż i wszerz i dociekamy prawdy o historii oraz zagłębiamy się w mitologię. W wolnych chwilach przecieramy nowe szlaki, odkrywamy drogi, które nie istnieją na mapach lub chodzimy na długie spacery po plaży. Jesteśmy ciekawscy i rządni zdobywania nowych miejsc w tym urzekającym kraju. Pragniemy poznać Grecję dogłębnie,  tak od podszewki i dzielić się z Wami wszystkimi ciekawostkami na jej temat.

 

Parę słów o nas:

EWELINA

Miłośniczka książek i podróży. Jak przystało na absolwentkę turystyki i geografii od zawsze pracuje w branży turystycznej, jest licencjonowanym pilotem wycieczek. Z pasją godzinami potrafi opowiadać o zwyczajach Greków, a kuchnia grecka i wszystko co z nią związane to jej „konik”. W wolnym czasie pisze blog www.grecjaodkuchni.pl. Uwielbia kwiaty i tak jak one bez słońca nie mogłaby żyć.

 

 

 

DAREK

W głębi duszy jest Grekiem. Nasz najlepszy przewodnik po Grecji, z wieloletnim doświadczeniem. Praca przewodnika to jego pasja, uwielbia kontakt z ludźmi, więc absolutnie się w tym sprawdza. Z pełnym zaangażowaniem opowiada o wszystkim co greckie. Dusza towarzystwa, wiecznie uśmiechnięty i zarażający swoją pozytywną energią.  Człowiek orkiestra 😉 Kocha zwierzęta, a one jego 😉

Najprawdopodobniej Ellada już skradła Twoje serce, skoro trafiłeś na stronę HELIOS TOURS PELOPONEZ
Jeśli szukasz wakacji z dala od komercji i tłumów turystów wybierz zachodni Peloponez. Jest tu naprawdę wiele pięknych miejsc o których przewodniki książkowe, ani Internet nie wspominają, a do których my możemy Was zabrać i podzielić się zdobytą na ich temat wiedzą.

Zapraszamy do wspólnego poznawania i zwiedzania tego przepięknego kraju, a w szczególności Peloponezu.

Jesteśmy na: 

Nasz blog na temat Grecji, poradnik i nie tylko: www.grecjaodkuchni.pl

 

GALERIA ZDJĘĆ

Kontakt telefoniczny

 +48 695 242 336 

 +48 791 555 559 

 +30 697 39 69 399 

W godzinach 9:00 - 21:00

Napisz do nas

 info@heliostours.pl

Napisz do nas