GRECJA OD KUCHNI

 Wycieczka Grecja od kuchni

Tylko z nami odwiedzisz miejscowy bazar i otrzymasz lekcję gotowania w tradycyjnej, greckiej tawernie. W programie degustacje lokalnych produktów.

Jeśli jesteś tak zwanym smakoszem i łasuchem to jest to idealna wycieczka dla Ciebie. Grecja to nie tylko morze, plaże i słońce. Grecja to również wspaniała kuchnia, która zachwyca i rozpieszcza nasze podniebienie. Być w Grecji i nie spróbować tego co jedzą Grecy to grzech! Tutejsza kuchnia jest znana ze swojej prostoty oraz pozytywnego wpływu na zdrowie. Ta wycieczka to doskonała okazja na poznanie lokalnych smaków i zwyczajów.

Nasza kulinarna wycieczka Grecja od kuchni zaczyna się w godzinach porannych, ponieważ zaraz po odebraniu Was z hotelu pojedziemy na lokalny bazar. To tutaj greckie gospodynie zaopatrują się w najpotrzebniejsze produkty spożywcze. Grecki targ jest specyficzny – gwar i nawołujący zewsząd straganiarze. To miejsce to przede wszystkim uczta dla zmysłów. Kolorowe owoce, świeże warzywa i dochodządzy zewsząd niesamowity aromat ziół i cytrusów. Wraz z przewodnikiem będziecie poznawać owoce, których w Polsce nie znajdziecie w żadnych sklepach. Zobaczycie prawdziwe targowisko rybne oraz poznacie rządzące tu standardy marketingowe. Przy okazji Wy również będziecie mogli spróbować swoich sił w targowaniu się ze sprzedawcami i przy okazji kupić przepyszne miody i świeże zioła.

Kolejnym punktem naszego programu jest lekcja gotowania kilku najbardziej popularnych potraw greckich. W tym celu udamy się do zaprzyjaźnionej tawerny, by pod czujnym okiem greckiej kucharki wspólnie przyrządzić prawdziwy grecki obiad. Poznamy tajniki lokalnej kuchni, dowiemy się jak należy gotować, by po powrocie do Polski móc odtworzyć oryginalne greckie smaki.

Niektóre posiłki potrzebują czasu by „dojrzeć” w piecu, wykorzystamy ten czas na kolejną przyjemność – spacer. W tym celu udamy się na zwiedzanie najlepiej zachowanej twierdzy w Grecji, czyli do Zamku Chlemoutsi. Tutaj usłyszysz legendy i historie na temat tej majestatycznej ruiny, oraz będziesz mieć okazje by podziwiać okoliczną panoramę.

Następnie wrócimy do tawerny by móc zasiąść do wspólnego stołu i spożyć gotowy posiłek, który sami wcześniej przygotowaliście. Przystawki, aromatyczny ciepły posiłek, a na koniec kawa i deser, czyli biesiada w greckim stylu!

Dzięki opowieściom naszego przewodnika dowiesz się więcej na temat codziennego życia Greków, greckich tradycji i kultury oraz tutejszej historii. Ta wycieczka jest przepełniona ciekawostkami oraz anegdotami tak byś poznał Grecję “od kuchni”. Zasmakuj prawdziwej Grecji!

Według zwyczaju Grecy po sytym posiłku idą na popołudniową drzemkę, Wam również się przyda chwila relaksu i wytchnienia. W godzinach popołudniowych, pełni kulinarnych wrażeń,  zostaniecie odwiezieni do hotelu.

 

Główne atrakcje:

 • wizyta na tradycyjnym bazarze

 • lekcja gotowania w prawdziwej greckiej tawernie

 • obiad wraz z kawą i deserem

 • kameralne grupy, max. do 8 osób

 • zwiedzanie zamku Chlemoutsi

 

Cena wycieczki Grecja od kuchni:

55 /osoba dorosła

35 €/dziecko (2-12 lat)

+ 10 €/osobę za transfer (dotyczy hoteli z Patry)

 

Cena obejmuje:

 • odbiór z hotelu oraz odwiezienie do hotelu
 • przejazd klimatyzowanym busem
 • opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
 • lekcję gotowania
 • obiad wraz z kawą i deserem w tawernie

Dodatkowe koszty:

 • bilet wstępu na Zamek Chlemoutsi:

– około 4 /osoba dorosła

– około 2 €/osoby powyżej 65 roku życia*

– 0 €/dziecko do 18 roku życia* oraz studenci**

Zniżki po okazaniu dokumentu potwierdzającego wiek* lub legitymacji studenckiej**

 

Co warto zabrać na wycieczkę Grecja od kuchni:

 • aparat fotograficzny/kamerę
 • napoje
 • krem ochronny z filtrem
 • okulary przeciwsłoneczne
 • gotówkę na bilet wstępu do Zamku Chlemoutsi i ewentualne zakupy na bazarze

 

Wycieczka odbywa się w każdy czwartek.

Czas trwania: pół dnia

Oferta skierowana dla rodzin z dziećmi.

Uwaga:

Cena regularna dotyczy hoteli z regionu północno-zachodniego Peloponezu tj. miejscowości Niforeika, Kato Achaia, Lakkopetra, Kalogria, Kyllini, Kalamia, Arkoudi, Skafidia (w razie wątpliwości napisz do nas lub zadzwoń).

– Wycieczka organizowana jest przy minimum 5 dorosłych uczestnikach. W przypadku mniejszej ilości chętnych jest możliwość zrealizowania programu za dodatkową opłatą jako private tour.

 

Jeśli już teraz chcesz dowiedzieć się więcej na temat greckiej kuchni, zapraszamy na naszego bloga:

www.grecjaodkuchni.pl

 

Galeria zdjęć

Kontakt telefoniczny

 

 +48 791 555 559 

W godzinach 9:00 - 21:00

Napisz do nas

 info@heliostours.pl

Napisz do nas